Lucka Košťáková

*03.10.1987 †29.11.2002

Láskyplná vzpomínka

Pro Ukí Leeonkovou od ségry

Ani nevím, kolik důvodů mělo napsání tohoto článku. A je mi to vlastně jedno. Možná to bylo to, že sem nedávno opět po dlouhé době slyšela Eminema, kterýho sme měli s Ukí rády, možná na mě z ničeho nic padl takovej ten bezdůvodnej stín, kdy se vám de facto všechno daří, ale nemáte někoho, Někoho s velkym N, se kterym byste se o tohle všechno podělili...

Někoho, kdo uměl krásně malovat tancovat, Někoho, kdo si stěžoval, že má malý prsa (promiň, Ukí, ale neboj, já to dělám taky :) ), Někoho, kdo jezdil na koni, Někoho, kdo se s koněm Leonkou zasnoubil, vzal si ho :´) a napsal si dokonce oddací list! Někoho, kdo by vás stříhl do ruky, když mu smažete namalovanýho Frankensteina z tabule :D, Někoho, kdo krásně maloval, lezl po skalách…

Někoho, komu sem se nestihla svěřovat tak dlouho, jak by se ségra chtěla ségře svěřovat, Někoho, s kym bych teď strašně ráda řešila strach, že neudělám maturitu nebo, že se k ní ani nedostanu. Někoho, s kym bych pomlouvala matykáře. Někoho, s kym bych řešila, že Záryba, brácha našeho kámoše Pavlíka, je opravdu náš profesor na děják. Někoho, koho sem si možná nevážila, tolik, kolik sem měla... a s kym bych teď strašně ráda trávila čas a všechno, všecičko s nim probrala.

Mám skvělýho přítele, kterýmu se můžu svěřit se vším. Mám skvělou maminku, za kterou můžu taky kdykoliv přijít, skvělýho tátu, skvělý kámošky a kámoše, skvělýho velkýho bráchu a skvělýho malýho, pokrevního bráchu... ale stejně mi chybí moje nesnesitelná super ségra Lucka alias Ukí Leeonková.

Než Ukí umřela, měla jsem sen. Odehrával se na gymplu, v učebně angličtiny, v tzv. kumbálu. Byla sem v ní já, Ukí, pan profesor angličtiny a možná ještě někdo. Já objímala Lucku a brečela sem. A ona, s ironií sobě vlastní, poznamenala: "Jéžiš, to je dojemný..." :)

Je tolik, tolik, tooooolik otázek, na který bych se chtěla Ukí zeptat! Je tolik věcí, který bych jí chtěla říct! Je tolik lidí, který bych jí chtěla představit. Je tolik míst, kam bych s ní chtěla jít. Chybí mi v hledišti mezi divákama, když hraju divadlo, chybí mi její kritický poznámky, který by na mě po představení určitě měla :´) STRAŠNĚ moc mi chyběla na mym letošnim maturáku, v nádherných modrých šatech, který by si na sebe vzala :´)

Moje děti budou mít jednou tetu Lucku alias Ukí, ju, ty nesnesitelná super ségro? :-*