David Buchta

*28.08.1993 †17.08.2013

Autonehoda...

Nehoda u Damníkova si vyžádala dva lidské životy

Zveřejněno: 17. srpen 2013

NehodaKrátce po osmé hodině večerní došlo na silnici I/43 mezi Damníkovem a Rudolticemi k vážné dopravní nehodě. První informace hovořily o nehodě s těžkým zraněním. Bohužel bilance této nehody je mnohem smutnější.

"Mezi Damníkovem a Rudolticemi narazilo osobní vozidlo do stromu. Dvě osoby na místě zemřely. Aktuálně probíhá vyšetřování tragické události," sdělila v sobotu večer serveru Orlický.net policejní mluvčí Hana Kaizarová. "Automobil po nárazu do stromu se navíc převrátil, jeden mladík zemřel ihned, druhého museli hasiči vystříhat. Přivolaný vrtulník proto odletěl prázdný," dodala mluvčí.

Policisté zpočátku nemohli určit totožnost mrtvých mladíků. Informace sdělili až v neděli před obědem. "Řidič, ročník 1991, vozidla Alfa Romeo po projetí pravotočivé nepřehledné zatáčky na rovném úseku pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost podmínkám a dostal smyk, vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Řidič zemřel na místě, spolujezdec, ročník 1993, svým zraněním podlehl krátce po vyproštění hasiči ze zdemolovaného vozidla. Oba mladíci mají pocházet z České Třebové," upřesnila v neděli pravděpodobnou příčinu nehody Kaizarová.

"Hasiči z Lanškrouna k této události vyjížděli v 19.51 hodin. Hasiči spolu se záchrannou službou resuscitovali obě osoby, ale neúspěšně. Osobní automobil skončil po nárazu do stromu v příkopě a na střeše. Hasiči nasvěcovali místo události policistům k řádnému vyšetření nehody. Po zadokumentování nehody policisty, hasiči odstranili následky tragické nehody a vrátili se zpět na základnu," okomentovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.