Romanka Szelkeová Pokorná

*18.10.1992 †26.04.2009

tragická nehoda

 

Příběh

ODEŠLY VEN A UŽ SE NEVRÁTILY

Jelikož je pro mě moc moc těžké vyprávět tento příběh vlastními slovy použila jsem zprávu od hasičů...

Od 14:30 jsem se v těsné blízkosti modlila (nejsem věřící) a doufala, že všichni, kdo Romanku a Martínka hledali, mají pravdu. Že nejspíš ze strachu utekly a někde se schovávají. Ale s manželem jsme věděli, že je to špatné. Že kdyby něco udělaly, my bychom byli první, za kým by naše děti přišly...

K rozsáhlému požáru skladu stavebního materiálu a slámy vyjeli dnes (26.dubna 2009) odpoledne hasiči do ulice Na Bojišti v Trutnově. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 13:50 hodin. Na místo se  postupně sjelo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Hasiči po příjezdu na místo dostali informaci, že se poblíž objektů pohybovaly děti a můžou být uvnitř. Požár vypukl v otevřeném skladu slámy, který se v důsledku silného větru rozšířil i na přilehlý objekt skladu stavebního materiálu a garáží. Z hořícího skladu se podařilo uniknout třináctiletému chlapci, který utrpěl popáleniny a byl převezen do  nemocnice. Další dvě děti, osmiletý chlapec a šestnáctiletá dívka, jsou stále pohřešovány. Sklad slámy o rozměrech zhruba 36 krát 7 metrů byl  naplněn do jedné třetiny a měl pouze zadní stěnu a přístřešek, přes který se požár velmi rychle rozšířil na střechu skladu stavebního materiálu. Střecha skladu slámy se vlivem silného žáru zřítila. Hasičům komplikoval zásah vítr, který šířil plameny, i hustý kouř. Hasiči zasahují v dýchacích přístrojích.

Aktualizováno 19:49

Dle posledních informací byly na místě nalezeny dvě pohřešované děti, osmiletý chlapec a šestnáctiletá dívka. Bohužel se naplnily ty nejhorší obavy a obě děti na místě uhořely.

...V půl osmé večer - ještě nám to nikdo neřekl - ale už jsme viděli, jak se  hasiči hroutí a ukazují na nás, pak jen příjezd RZS, do jejichž péče jsem se dostali...

Moc nás to bolí a nikdy nepřestane. Chybíte nám!!!!!!!

Mamka a taťka