Zapalme svíčku

Událost již byla ukončena, podívejte se na naše další události

Druhá neděle v prosinci je Světovým dnem památky zesnulých dětí.
Letos  jejich památku uctíme v neděli 12. prosince 2021.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě, konají se otevřená setkání pozůstalých rodin, přátel a veřejnosti. Svíčky se zapalují obvykle v 19 hodin místního času a tvoří tak virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

Dobrovolníci Dlouhé cesty a spřátelené organizace připravují a realizují v tento den vzpomínkové akce Zapalme svíčku na různých místech České republiky.  

Vzpomínková pietní místa, kam je možné přijít, zapálit svíčku a zúčastnit se vzpomínkového programu:

V těchto místech Vás přivítají naši dobrovolníci:

Brno: Otevřená zahrada Nadace Partnerství, Brno, Údolní 33 - Vstup do zahrady pouze z nástupní cesty na Špilberk (sousedí s úřadem ombudsmana),od 15:00 do 16:00 hodin. Společné setkání rodičů a blízkých,zapalování svíček, vzkazy na strom vzpomínek.

Černilov (u Hradce Králové): Víceúčelová obřadní síň v Černilově. 19:00 úvodní slovo, motlidba za děti, komponované pásmo hudby a čtených textů, společné zapálení svíček.

Domažlice: Baldov. 14:00 zapalování svíček.

Jihlava: Kostel sv. Jakuba, kaple Panny Marie Bolestné, Lazebnická 54/1. 16:30 - 19:00 zapalování svíček.

Kraslice: koncertní sál ZUŠ Kraslice,18:00 zapalování svíček, společná vzpomínka.

Ostrava: Kostel sv. Ducha v Ostravě Zábřehu, 16:30. (Ves spolupráci s MH Ondrášek)

Pelhřimov: Kaple sv. Kříže - Kalvárie (Ve spolupráci s Oblastní charita Pelhřimov) 18:30, vypuštění lampionu přání dle počasí, zapalování svíček. 

Plzeň: Kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš zvaný Kostelík U Ježíška.(Ve spolupráci s Plzeňská zastávka, z.s.) 18:00 ruční výroba svíček, 19:00 společná vzpomínka a krátká ekumenická mše. Hudební doprovod: Petr Merxbauer.

Praha: Kostel Panny Marie Královny míru, Ve Lhotce 36.
15:00 Setkání rodičů a blízkých, 17:00 Koncert Canti di Praga, 18:30 Mše svatá věnovaná památce zesnulých dětí.

Zlín: Kostel Českobratrské církve evangelické, Slovenská 3063. 14:30 h – velký sál kostela: bohoslužba s doprovodem Pěveckého sboru ECHO a zapálením svící. Z bohoslužby je zajištěn přímý internetový přenos: https://youtu.be/vJgzf1aGjSM.

Žďár nad Sázavou: Kostel Nanebevzetí Panny Marie Žďár II - Klášter (Bazilika minor). 17:00 Mše svatá za zemřelé děti, po mši zapalování svíček.

 

Vzpomínková místa připravena jinými organizacemi:

České Budějovice:  Kostel obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí. 14:00 - 16:00 h. (pořádá Poradna Prostory, BCB.)

Havlíčkův Brod: Nemocniční kaple, od 16:00. Vzpomínkou bude provázet hudba a mluvené slovo. Svíčky k dispozici. (pořádá Mezi stromy, z.s.) 

Cheb:

Králíky: Pietní místo rodičů na Hoře Matky Boží v Králíkách. 10:00 h - Mše svatá, 11:00 zapalování svíček pod hlavním schodištěm, kde je pietní socha umístěna. (pořádá Dítě v srdci, z.s.)

Pardubice: Kostel sv. Bartoloměje, nám. Republiky. (pořádá Nadační fond 2P).

 

Děkujeme všem dobrovolníkům, přátelům, známým a příznivcům, kteří se podílí na tom, aby tento den byl důstojnou vzpomínkou na naše děti.